Спортист Драговищица обърна ОФК Костинброд и му нанесе първа загуба

13 Април 2019, 19:57
(0) (0)
Костинброд - Спорт
Прочетена: 1875 1

В мач от 13 кръг на ОГ София Запад “Спортист” Драговищица успя да обърне и да победи с 2:1 ОФК „Костинброд”. Мачът се игра в Костинброд на стадион „Георги Бенковски” и започна с натиск на домакините. Гостите от Драговищица обаче не се подадоха на натиска и бързо изравниха играта. Все пак ОФК „Костинброд” владееха повече топката и при един ъглов удар в 37 минута, след последвало разбъркване домакините откриха резултата с гол на Сашо Александров. Полувремето завърши при резултат 1:0. През второто полувреме „Спортист” не се предаде и успя да изравни за 1:1 в 68 минута, след като при една контраатака Петър Петров се озова сам срещу вратаря на „Костинброд”. В 82 минута отново при контраатака и отново Петър Петров реализира за 1:2 обръщайки резултата в полза на своя отбор. В последните минути на мача Петър Георгиев изпусна дузпа, която вратаря на домакините Цветомир Каменов спаси.

В следващия кръг ОФК „Костинброд” гостува на „Козаро” Скравена, а „Спортист” Драговищица приема „Петърч”.

Снимки: Мони Георгиев

Ключови думи: ОФК Костинрод , ОГ София Запад , Драговищица