29 Февруари 2020, 18:41
(1) (0)
Своге - Спорт
Прочетена: 995 0

Отборът на Спортист (Своге) постигна страхотен успех с 1:0 над Миньор (Перник) в сблъсък от 19-ия кръг на Югозападна Трета лига. В герой за домакините се превърна Даниел Васев, който заби победното попадение.

Първата интересна ситуация в срещата се откри пред вратата на домакините. Още 4-ата минута Тони Стоичков пропусна отлична възможност да се разпише. Бранителят засече центриране от корнер, но кълбото премина над целта.

В 9-ата минута Мариан Хаджиев стреля с глава, но ударът му мина над вратата. В 20-ата минута "сините" откриха резултата. В автор на попадението се превърна Даниел Васев, който вкара фантастичен гол с удар от въздуха.

В 34-ата минута Васев отново опита интересен удар от далечна дистанция, но този път право в ръцете на Даниел Леонтиев.

В 61-ата минута Даниел Гогов отправи мощен шут, но Станислав Димитров се намеси на ниво. Малко по-късно гостите направиха много добра атака, която завърши с центриране по земя към нападател на "жълто-черните", но Джулио Чарлов успя да избие подаването на Гогов.

До края на срещата гостите от Перник се опитаха да стигнат до равенството, но опитната защита на Спортист се справи и логично стигна до трите точки в сблъсъка от кръга.

Източник: sportal.bg