Сряда, 24 Април 2024, 14:25

Сунг Ри Ботевград с чудесно представяне на открития турнир по таекуон-до в Пловдив

15 Октомври 2019, 09:20
(3) (0)
Прочетена: 1815 15

Таекуон-до клуб Сунг Ри Ботевград бе представен на открития турнир по таекуон-до в Пловдив от 11 състезатели и трима съдии.

При най- малките дебют в горна група направиха Елена Георгиева 27кг, която показа силен дух и единствено липсата на опит я лиши от златния медал и остана със сребро. Пламена Василева бе безапелационна и грабна златото до 48кг. Мартин Маринов 29кг завоюва бронз като и при него липсата на опит бе решаваща. Деян Стоянов 40кг отстъпи на финала от гръцкия състезател, но показа мъжка игра. Георги Йорданов спечели бронз, в категория до 27кг.

При кадетите, Николай Начев 53кг спечели златния медал с отлична и хладнокръвна игра , той показа отлична техника и не даде никакъв шанс на опонентите. Николай Иванов остана с бронз в категория до 41кг. Сашо Георгиев спечели също бронз в категория до 37кг.

При младежите Митко Стойнов спечели сребърен медал след като в последните 3 секунди с 2 точки отстъпи на вице-европейския шампион Даниел Ладжев.

При девойките Никол Маринова отстъпи на старта срещу гръцка състезателка в допълнителен рунд със златна точка.