30 Април 2012, 20:45
(0) (0)
Етрополе - Спорт
Прочетена: 3300 0

При много хубаво пролетно време и чудесен терен Чавдар Етрополе и борещия се за промоция в елита Спортист Своге, изиграха едно истинско областно дерби. Целият мач бе доста равностоен и като чели равният резултат беше най-справедлив, но не така се развиха нещата. Първото полувреме започна доста динамично като  Мирослав Будинов и Румен Ангелов пропуснаха да отбележат за ”шоколадите„ още в шестата минута. Най-чистото положение за домакините дойде в 13-та мин., когато бразилецът Диего Фераресо не успя да вкара гол. Втората част започна с домакински натиск и в 60-та мин. Николай Ботев изведе Йордан Етов сам срещу вратаря Годжев, но нападателят направи по-трудното и би в стража на свогенци. Няколко минути по-късно пък Симеон Атанасов натресе страничният стълб на етрополската врата след чудесно изпълнение на пряк свободен удар. И когато всички на стадиона очакваха нулево реми в 84-та мин., защитникът Любен Николов засече с глава един пряк свободен удар и направи безпомощен вратаря на Етрополе-Владислав Митев, като донесе безценните три точки за Спортист и ги остави в борбата за първите две места в крайното класиране. Интересно е да се отбележи, че младият Л.Николов отбеляза и един от трите гола в предишния мач между двата отбора игран преди месец на градския стадион в Своге. В този кръг Пирин ГД спечели супер дербито срещу Бдин Видин с 2:1 и вече е с актив от 53т., следван от Своге с 50т., Бдин с 44т. Банско би трудно Сливнишки герой с 1:0 и е четвърти с 36т., а Чавдар заема пето място с 27т., толкова има и Септември Симитли но е с мач по-малко. В следващия кръг етрополци гостуват на борещия се за оцеляване обединен отбор на Малеш-Вихрен.
Предоставяме снимков материал от срещата направен специално за читателите на нашия сайт.