Три медала за АК "Орхание" през уикенда

16 Март 2021, 12:18
(0) (0)
Прочетена: 1074 0

На провелия се този уикенд атлетически пробег в Койнаре "Димитър Върбанов - Митето" , атлетът от АК "Орхание" Йоло Николов спечели сребърен медал. В 29-ото издание на надпреварата, 37-годишният атлет даде време от 18:54.9 мин на бягането в дистанция 6000 м масов старт, който включваше мъже, жени, ветерани и любители, а това от своя страна го класира на второто място. Почти през цялото бягане Йоло Николов бе водач в класирането, но в последните 1000 м бе настигнат и задминат от Митко Ценов, който е един от най-добрите ни бегачи в средните и дълги бягания. Ценов демонстрира добра форма и успя да финишира първи. Двамата с Йоло Николов се познават отлично, тъй като за известно време работеха заедно и дори участваха като тандем на Олимпийските игри в Рио 2016. Известният бегач сред ветераните Боян Лефтеров, който също защитава цветовете на ботевградския клуб, стана шампион при ветераните в бягането на 6000 м.

На 13 март, 14-годишният Емануил Петков от АК "Орхание" спечели златен медал на 2000 м в провелото се бягане "Рън София".

Ключови думи: лека атлетика , АК "Орхание"