Тройка на Джордан Калахан срази Левски Лукойл в София

16 Ноември 2019, 20:07
(1) (0)
Прочетена: 1732 3

Тройка на Джордан Калахан в последните секунди донесе драматична победа на Балкан в София. Тимът на Йовица Арсич победи Левски Лукойл със 76-73 след инфарктен мач в "Универсиада". Нашите загубиха аванс от 20 точки, за да допуснагт пълен обрат и да спечелят след тройка в последните секунди на мача.

Следващата седмица в сряда на 20 ноември Балкан приема у дома Клуж Напока в 5 кръг от турнира за Купата на ФИБА Европа.

Балкан започна много силно мача със серия 7-0, а Левски нямаше нито един кош от игра в първите 3 минути на мача. Нашите играеха много силно в нападение като наказваха всяка грешка на съперника и постепенно покачваха преднина. Най-голямата разлика в него достигна 20 точки, но след няколко грешки в защита и тройки на Левски, за по-малко от 2 минути до почивката домакините успяха да намалят разликата до 10 точки при 40-50.

Левски Лукойл започна второто полувреме със серия 12-0, за да стигне до пълен обрат в мача. Балкан имаше кошмарна трета част без кош от игра почти 7 минути, за да загуби изцяло преднината си. Левски Лукойл запази малка преднина до края на периода.Тройка на Кени Хола даде начало на последната част, с която Балкан си върна за кратко предимството с точка. Последваха множество обрата.

Минута преди края резултатът бе изравнен при 70-70. Тройка на Крис Минков 23 секунди преди края даде 3 аванс на Балкан и последва таймаут за Левски. В ответната атака бе отсъден фаул срещу Великов от тройката като той вкара и трите, за да изравни отново за 73-73 при оставащи 12.3 секунди до края. Последва ново прекъсване и последна атака за Балкан. В него Джордан Калахан вкара тройка и донесе успеха на Балкан.

Крис Минков бе най-резултатен за успеха с 15 точки , а с по 12 точки бяха Дейшон Найт и Марко Радонич.

За Левски Лукойл над всички с 21 точки бе Венци Петков.