Труден успех за Балкан над Рилски спортист

18 Декември 2016, 18:47
(0) (0)
Прочетена: 2378 19

Баскетболният отбор на Балкан постигна труден, но заслужен успех над носителя на Купата на България Рилски спортист. „Зелените” започнаха с победа втория полусезон, като си отмъстиха на Самоков за нанесената загуба от предния кръг. Двата отбора изиграха интригуващ и оспорван мач в „Арена Ботевград”, в който се съсредоточиха всичките си усилия. В средата на третата четвърт везните се наклониха в полза на домакините, които бързо натрупаха аванс, който задържаха до края и победиха с 85-72.

Начало на мача бе оспорвано, като играчите съсредоточиха всичките си усилия на терена още след първия съдийски сигнал.
През втората четвърт започна люта битка, като двата отбора си разменяха кош за кош, а самоковци имаха едва 2-3 точки аванс. Едва 3 мин. преди края й домакините успяха да поведат в резултата при 33:31, но Секулов бързо отговори и отново изразни играта. Последва още по-голям натиск от страна на Рилецо, който се опита отново да натрупа преднина, но полувремето завърши при 40-39.

Решителна за срещата се оказа третата част. До средата й силите бяха равностойни, но през последните 3 минути гостите от Самоков направиха много пропуски и това позволи на Балкан да увеличи значително преднината на 62-53.
Серия от 6-0 в началото на последната четвърт увеличи още повече актива на Балкан. Паркър обаче прекъсна серията и Рилски спортист добави нови 3 точки. До края на двубоя „зелените” аванс от около 10 точки. В последната атака на гостите от Самоков Амин Хот отмъкна топката и за красив завършек на победата, асистира на Травис Даниелс, който реализира забив.

Най-много точки в сметката на Балкан записа Станимир Маринов – 19. С 18 точки е Амин Хот, Секулович вкара 14, Николай Маринов – 12, а Травис Даниелс завърши с 11 отбелязани точки.

В следващия кръг на 23 декември тимът на Небойша Видич гостува на Лукойл Академик в Правец.