Трудна победа за ФК Драгоман в последната предсезонна контрола

8 Септември 2019, 17:50
(0) (0)
Драгоман - Спорт
Прочетена: 1251 0

В последната си контрола от предсезонната подготовка ФК „Драгоман” победи трудно като домакин отбора на „Дружба” Мещица. През първото полувреме гостите от пернишкото село на два пъти излизаха напред в резултата, но „Драгоман” изравняваше. Гостите поведоха още в 12 минута с гол от дузпа, а в 18-тата си отбелязаха автогол. Последва ново повеждане в резултата за отбора от пернишко с гол в 39 минута. Само две по-късно обаче защитникът на „Драгоман” Петьо Петров изравни за 2:2. При този резултат дойде и почивката.

В 60 минута домакините за първи път излязоха напред в резултата с гол на Роберто Соколов за 3:2, след хубав рейд на Мариан Чавдаров Китанов. 15 минути по-късно отбора на „Дружба” Мещица изравни за 3:3. Победата за „граничарите” с 4:3 донесе капитанът им Ангел Нацков в 90 минута, след като засече със странична ножица центриране от ъглов удар
.
Така ФК „Драгоман” завърши подготовката си за новия сезон с актив от 3 победи, над „Орловец” Кокаляне, „Петърч” и „Дружба” Мещица и една загуба от „Ракитин” Трудовец.

Отбора стартира сезона следващата събота /14 септември/ от 17:00 часа с домакинство в дербито на ОГ София Запад срещу ОФК „Костинброд”.