Ударен старт за Балкан с победа над Лукойл

14 Октомври 2017, 18:49
(1) (0)
Прочетена: 2957 20

Балкан започна ударно сезона в НБЛ, след като днес победи шампиона Лукойл Академик в напрегнат и оспорван мач, който се реши буквално в последните секунди. Домакините спечелиха с 69-65 и дадоха добър старт на играта. Студентите взеха единствено първата част, след което тимът на Небойша Видич взе топката в свои ръце и въпреки че направи много пропуски, записа трудна, но сладка и желана победа в дербито.

Павел Иванов започна резултатно още в първата част, през която отбеляза 10 точки. 15 сек. преди края й Балкан изравни след тройка при 22-22, но Лукойл бързо отвърна и след 10 мин игра резултатът бе 22-24 в тяхна полза.
Втората четвърт също продължи оспорвано, като в 3:30мин зелените поведоха с 35-32, а малко след това Павел Иванов и Девин Брукс добавиха по още 2 точки. На почивката ботевградчани имаха 2 точки аванс при резултат 40-38.

Напрежението в залата ескалира, след като реферът отсъди спорен фаул на Дивор Уошингтън срещу Божидар Аврамов. Балканци направиха няколко пропуска, с които изпуснаха шанса да поведат – Кесар изпусна 2 пъти от тройката, а Венцислав Петков и Александър Илиев не успяха да се разпишат под коша. Въпреки че домакините владееха топката и често я отмъкваха от съперниците, повечето им атаки през тази част не завършваха с желания кош. Стрелбата на Лукойл също не вървеше и не успяха да извлекат максимална полза от ситуацията, а изоставаха с по няколко точки. Резултатът след тази част бе 56-51 за Балкан.
Мачът се реши в самия край на последната част, където играта бе кош за кош. Тройка на Божидар Аврамов и кош на Христо Николов изравниха силите при 63-63. Фортънбъри получи шанс да изведе отбора отново напред, след като отмъкна топката, но се озова под коша с Павлин Иванов, който го фаулира, а Фортънбъри вкара само единия кош от наказателната линия. 10сек. преди края, при резултат 67-65, Божидар Аврамов изпусна ключовия изстрел от тройката, с който имаше шанс да донесе победата на Лукойл. След това Павел Иванов бе фаулиран под коша, при което вкара и двата изстрела и оформи крайното 69-65.

Най-резултатен за балканци бе Павел Иванов с 25 точки. 14 вкара Девин Брукс, Уошингтън добави 9 точки, а Фортенбъри – 8. За Лукойл с най-много точки се разписа Христо Николов – 13.