Успешна състезателна година направи мъжкият отбор на Чавдар Етрополе

17 Юни 2018, 11:53
(1) (0)
Етрополе - Спорт
Прочетена: 1758 2

Мъжкият отбор на Чавдар Етрополе показа добра спортна форма и стабилна игра през състезателната 2017/2018г. и постигна сериозни резултати, които му позволиха да заеме престижното шесто място в крайното класиране на първенството в Югозападната Трета лига.От изиграните 34 срещи победите са 14, равенствата 10 и също 10 загуби, което показва положителен баланс в 24 от срещите на етрополската формация, а това е доказателство за безспорни спортни качества на състезателите и правилна работа на треньорския щаб на тима. С 52т. представителите на Етрополе заслужено са в предната част на таблицата, а разликата с отборите заели 5-то и 4-то място е една точка, защото пред тях е тима на Банско с 53т., а четвъртата позиция е за Миньор Перник, които са с 54т. За добрите резултати на отбора важно роля имат и феновете, които при всеки домакински мач дават своята подкрепа и от статистиката се вижда, че от всички срещи на Чавдар у дома са допуснати само три загуби, съответно срещу Банско във втория кръг с 0:2, в седмия кръг срещу Пирин Разлог с 0:4 и в 13-я кръг с тима на ЦСКА 1948 София с 0:3. Най-резултатни победи етрополци са направили срещу отборите: Германея Сапарева баня /5:0 за Чавдар Етрополе в 7-ми кръг/, Ботев Ихтиман / 4:0 за Чавдар Етрополе в 23-ти кръг/, Вихрен Сандански / 4:0 за Чавдар Етрополе в 27-ми кръг/ и Рилски спортист 2011 Самоков / 4:0 за Чавдар Етрополе в 31-я кръг/.

Старши треньор на Чавдар Етрополе, Красимир Стоев. Треньор на вратарите, Христо Стаменов.

Крайното класиране в групата е :
1. ЦСКА 1948 (София) - 92т.
2. Хебър 1918 (Пазарджик) - 84т.
3. Вихрен 1925 (Сандански) - 62т.
4. Миньор (Перник) - 54т.