Върколаците (Лев Инс) стартираха участието си в ШЛ България

2 Октомври 2015, 22:56
(0) (0)
Прочетена: 4879 11

Тази вечер на Мини футболното игрище в Ботевград беше даден старта на новия сезон на Шампионска лига по мини футбол. Откриването беше с срещата между отбора на Върколаците Лев Инс и FreshMarket София. Отбора от София е шампион на аматьорската лига.
Срещата премина при отлична организация от страна на домакините от Ботевград.

След жребии момчетата от Ботевград имаха правото първи да изпълнят център. Срещата започна изключително силно за отбора на Върколаците и още в петата минута успяха да открият резултата след заучено положение при изпълнение на статичен удар. Иван Редовски финтира стена, че ще стреля във врата и майсторски я подаде към Васил Григоров, който не остави никакви шансове на вратаря на гостите. Ботевградчаните владееха играта, но след недоразумение в защитата отбора на FreshMarket успяха да изравнят резултата. Това изобщо не притесни Върколаците и те отново имаха шанс за гол, но блестящи намеси на вратаря ги лишиха от гол. Малко преди края на първата част, отбора на FreshMarket излезна напред в резултата след хубава контраатака. Полувремето завърши при резултата 1:2.

Втората част започна по-добре за отбора на FreshMarket и още в самото начало успяха да направят резултата 1:3. Иван Редовски и компания не се отказаха и този гол, даде допълнително импулс в играта им. Голът за Върколаците не закъсня, след изпълнение на ъглов удар от Красимир Алипиев, вратаря изби топката в краката на Редовски и той не сгреши. Тъкмо публиката очакваше да падне и трети гол във вратата на гостите, но те отново успяха да изненадат защитата ни на контра атака и си върнаха преднината от два гола. Отлично играещия Иван Редовски успя да вкара и трети гол като намали резултата до 3:4. Минути преди края обаче FreshMarket стигнаха и до пети гол, което им дава лека преднина за реванша. Краен резултат 3:5.

Реванша е на 11.10 oт 18:00ч. на BAUHAUS АРЕНА София.