ВАСК и Етрополе продължават на квалификационни турнири за държавните финали U20

29 Юни 2020, 14:47
(0) (0)
Прочетена: 924 0

Отборите на ВА Стойчев- Казийски и Етрополе продължават борбата за участие на Държавните финали по волейбол за юноши U20 на допълнителни квалификационни турнири, след като заеха първите две места във финалната фаза на група Б.
По програма ВК Етрополе бе домакин на финалната четворка на предварителна група Б, от шампионата на България за тази възраст, като освен домакините и ВАСК, участие трябваше да вземат още Благоевград и Пирдоп. Последните два тима обаче се отказаха от участие в турнира. Така останаха само два отбора, които играха директен мач помежду си.
Волейболистите на ВАСК надиграха Етрополе 3:1 (23:25, 25:16, 25:14, 25:22) в местната зала „Чавдар“, при спазване на противоепидемичните мерки, а зрителите бяха настанени през седалка.
Така съставът на ВАСК завърши на първо място в група Б, а етрополци останаха на втора позиция.
По регламент в група Б няма директна квота за държавни финали, като първите два от крайното класиране отиват на допълнителни квалификации. Турнирите са предвидени за началото на юли, като ще бъдат оповестени допълнително.