Вдъхновен Балкан срази Левски Лукойл в зрелищно дерби

21 Април 2018, 20:29
(1) (1)
Прочетена: 2793 8

Балкан победи Левски Лукойл в дербито на кръга в мъжкото баскетболно първенство със 79-71. Двата тима изиграха много оспорван мач, като до последните минути не се знаеше кой ще спечели. Гостите бяха без ключов играч в лицето на Станимир Маринов, докато в редиците на Балкан нямаше кадрови проблеми.

Отборът на Левски Лукойл започна по-добре срещата и се възползва от нервното начало за балканци. Столичният тим поведе с 14-6. Последваха силни минути за отбора на Балкан, които доведоха до промяна в резултата и така ботевградчани за пръв път излязоха начело. След първата четвърт "зелените" водеха със 17-16. През втората част отборът на Левски Лукойл отново започна по-силно и дръпна с 5 точки в резултата. Балканци обаче бързо се съвзеха и нанесоха тежък удар със серия от 20-5, а разликата стана двуцифрена. Все пак гостите успяха да запазят интригата и наваксаха пасива си, като на почивката резултатът бе 40-33 за Балкан.

След подновяването на играта Левски Лукойл започна вдъхновено и се добра до равенство - 44:44. Баскетболистите на Балкан обаче хладнокръвно преодоляха ентусиазма на гостите и успяха да натрупат комфортна преднина от 10 точки преди заключителната четвърт.

Във финалните 10 минути се стигна до нов миг на невнимание за балканци, които бяха на път да допуснат пагубен обрат. Въпреки че "зелените" натрупаха преднина от 15 точки в началото, три минути преди края укрилен Левски Лукойл успя да намали разликата на 5 точки. Отборът на Балкан обаче показа характер и запази преднината си, с което подпечата успеха в днешното дерби.

Това бе 18-а победа за Балкан, като тимът има и шест загуби. Левски Лукойл е с баланс 17-5, но двата отбора са с еднакъв брой точки заради служебната загуба на Балкан.

Най-резултатен за победителите бе ДиВон Уошингтън с 21 точки в актива си. С много силно представяне се отчете  Венцислав Петков, който наниза 13 точки и за пореден път демонстрира точния си мерник от тройката. Христо Захариев също изигра силен двубой, вкарвайки 11 точки, повечето от които дойдоха в ключови моменти.

За отбора на Левски Лукойл над всички бе Божидар Аврамов, който вкара 21 точки. Неманя Милошевич се отчете с 15, а Кийт Клентън добави 12.

Във финалната среща преди плейофите Балкан приема отбора на Рилски спортист в "Арена Ботевград". Двубоят ще се играе на 24 април (вторник) от 18:30ч.