11 Ноември 2011, 22:46
(0) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 1588 0

Поредна победа от началото на сезона записа Лукойл Академик. Шампионите биха като гости Ямбол в зала "Диана" със 78-71 в много интересен двубой. Мачът бе решен буквално в последната минута, в която двата отбора влязоха при равен резултат и, когато домакините сбъркаха на няколко пъти и гостите се възползваха от това.

По средата на първата част домакините изиграха няколко добри минути и със серия от 8-0 взеха преднина от 7 точки за 12-5. Малко по-късно обаче шампионите изравниха резултата, а все пак Ямбол имаше аванс след първата част за 18-16. С тройка на Павел Маринов в началото на втората четвърт гостите излязоха напред. До края на полувремето Лукойл Академик или водеше или резултатът бе равен. Общо 5 равенства имаше в оставащото време до почивката, като в последната минута шампионите вкараха 4 точки поред за 40-35 след 20 минути.

Второто полувреме започна с 5 поредни точки за гостите и разликата стана двуцифрена за първи път в мача. Тя стигна и до 11 точки, а серия от 12-2 за домакините свали пасива им на 1 и ги върна в двубоя. Третата част приключи само с две точки преднина за гостите, 52-50, и интригата остана жива.

След няколко размени на водачеството в началото на последната четвърт ямболии в един момент успяха да поведат с 3 точки, но пък гостите вкараха 4 поред, за да вземат аванс. След това имаше отново смени на водачеството, а по-малко от две минути преди края Джон Офоегбу изравни за 68-68. Последна нова размяна на точки, а с кошове на Брандън Хийт и Тенчо Банев гостите излязоха напред в последната минута. Домакините пък сгрешиха на два пъти в тези решителни моменти и изпуснаха своя шанс.

Брандън Хийт отново демонстрира високата си класа във важни ситуации и завърши с 25 точки и 4 асистенции. Любимецът на местната публика Павел Маринов пък бе единственият друг състезател на шампионите с двуцифрен точков актив, вкарвайки 10 точки.

За домакините в пореден мач на ниво бе Мартин Дурчев, който завърши с 19 точки. Американецът Джон Офоегбу направи дабъл дабъл след 16 точки и 11 борби, а Станислав Говедаров отбеляза 11.

снимка: Агенция Спортал

Източник: bgbasket.com