Ямбол се измъчи срещу Балкан, но взе своето

1 Май 2012, 19:05
(0) (0)
Прочетена: 2177 1

Ямбол трябваше да се потруди доста, но в крайна сметка победи Балкан в първия мач от четвъртфиналната серия в НБЛ. Възпитаниците на Иван Чолаков бяха домакини на срещата, а успехът с 81-74 дойде неочаквано трудно. Отборите бяха равностойни през целия мач, а на моменти през последната част гостите водеха. Все пак ямболии взеха своето и поведоха с 1-0 в серията след добри последни минути. Те ще имат възможност да я затворят още в четвъртък, когато ще гостуват на съперника си в Ботевград, а мачът ще бъде излъчен директно в BGbasket.com и по Sportmedia.tv.
След няколко равностойни минути в началото на срещата таблото показваше равенство при 6-6, но светкавична серия от 10-0 в полза на домакините ги откъсна напред в резултата. В следващите минути те успяха да направят преднината си цели 15 точки, а в крайна сметка след 10 минути игра те водеха с 24-12. В началото на втората десетка обаче ботевградчани се съвзеха и успяха да направят изоставането си далеч по-приемливо – едва 4 точки. Те се движиха близо до съперника си до самия край на полувремето, когато разликата продължаваше да е малка – 35-39.
Цели пет минути след почивката Балкан гони съперника си, докато най-накрая стигна до равенство при 41-41. За малко отборът поведе, но ямболии бързо си върнаха лидерството в резултата. След още оспорвани минути разликата бе само точка в полза на домакините, а всичко щеше да се реши в последната четвърт. Още в началото й гостите отново взеха водачеството, но серия от 10-2 в полза на Ямбол изведе тима напред. В следващите минути играта вървеше кош за кош, което работеше в полза на ямболии, а те показаха по-здрави нерви и заслужиха победата си.
Майк Джефърсън изигра много добър мач за победителите и наниза 20 точки. Традиционно силен бе Станислав Говедаров, който се включи с 18 точки, а с 14 плюс 4 асистенции се отчете Мартин Дурчев.
За балканци Айзея Мартин наниза 21 точки и хвана 5 борби. Димитър Филипов регистрира 11 точки, а с 10 завърши Станимир Маринов, който грабна и 7 отскочили топки.