Юноша на Балкан с основна заслуга за снощната победа на България

1 Септември 2017, 14:15
(2) (0)
Прочетена: 3984 8

В едва 3-тия си мач с националната фланелка, ботевградското момче Пламен Илиев успя да се възползва по най-добрия начин от получения шанс.Вратарят, известен под прякора си "Пацо тигъра" или просто Пачи, както го наричат приятелите му, се представи блестящо в снощния мач от квалификациите за Световно първенство между България и Швеция, завършил 3:2 в полза на „лъвовете“.

След като отборът на България неочаквано поведе в 12-ата минута, 4 минути по-късно радостта бе бързо потушена, тъй като отборът на Швеция получи правото да изпълни дузпа. Пламен Илиев обаче бе над всички и спаси дузпата, а след това се намеси още по-блестящо при последвалата добавка.

През второто полувреме на няколко пъти отличните намеси на Пламен Илиев успяха да задържат българския отбор в битката за 3-те точки. Първо изби бомбен удар на Форсбер в 59-ата минута от фаул, а 3 минути по-късно уверено боксира изстрел отправен от същия играч.До самия край на мача, вратарят на румънския Астра (Гюргево) беше изключително стабилен и се отчете със спокойна и уверена игра.

Пламен Илиев е юноша на Балкан (Ботевград), където прекарва детските си години. Забелязан е от Борислав Йосифов, бивш вратар и настоящ треньор на вратари, след което е изпратен във Видима Раковски. След много труд и упоритост, младият вратар, който се слави със нюха си да отразява дузпи, пробива до мъжкия отбор на Видима.През 2010-та година печели и наградата за най-прогресиращ млад футболист.Изявите му не остават незабелязани и следва трансфер в гранда Левски, където по-късно става и капитан.В момента Пламен Илиев играе за румънския Астра ( Гюргево), където премина съвсем скоро от отбора на Ботошани.
Припомняме, че това бе първа победа за българския национален отбор над Швеция от 50 години насам.Тогава българите се наложиха с резултат 3:0 с голове на Н. Котков, Г. Аспарухов и В.Митков.