Юношеските ни национали загубиха от Австрия в Правец

13 Ноември 2011, 11:39
(0) (0)
Прочетена: 1850 1

Юношеският национален отбор на България (родени през 1994 година) отстъпи с 0:1 на връстниците си от Австрия в контролна среща, която се игра на стадиона в Правец. Единственото попадение в мача реализира централният защитник на гостите и капитан на отбора Кристиан Вимер. Той се разписа с глава в 76-ата минута след центриране на Стефан Савич от корнер.

Двата отбора направиха мач в ниско темпо, като положенията пред двете врати в първите 60 минути не бяха много. След това обаче българите поотпаднаха физически и младите австрийци постепенно взеха надмощие.

В началните минути на второто полувреме двата отбора създадоха по една добра атака. Най-напред пропуск направи Роман Кершбаум, а в ответната атака Милен Гамаков пропусна пред вратаря на Австрия. Много добро впечатление в последните 15 минути направи резервата на австрийците Андреас Лайтнер, който се отличи с няколко добри пробива и изстрели извън пеналта. В последната минута българите имаха претенции за дузпа при рикошет, който се получи след удар на Пламен Илиев, но съдията Николай Йорданов не отсъди нищо. Това отприщи нервите на родители на български играчи, особено у един от бащите, който изсипа поредица ругатни към рефера.

Източник: sportal.bg