Юношите на Литекс взеха Купата на БФС след победа над столичния ДИТ в Правец

24 Април 2015, 10:31
(0) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 795 0

Юношите на Литекс победиха столичния ДИТ с 2:0 във финала на турнира за Купата на БФС. Ловчанлии преминаха през Спартак (Плевен) 4:0 , "Левски" (София) 4:3 след дузпи, Монтана, Монтана 10:0 и Берое 2:0 преди да стигнат до битката за трофея.

На Градския стадион в Правец момчетата на наставника Ивайло Станев надиграха убедително съперника си и още до почивката, но ловчанлии направиха 4-5 пропуска. В 54-та минута логично Литекс откри резултата чрез Иван Митрев, който открадна топката пред наказателното поле, напредна и с плътен шут се разписа за 1:0, а пет минути преди края на мача резервата Иван Иванов сложи точка на спора с техничен шут за 2:0.

Победителите получиха своите златни медали от националния селекционер в тази възраст Виторио Павлов. Под звуците на вечния хит на Куин We are the champions пък капитанът на отбора Николай Янков вдигна купата, връчена от Пламен Михов-шеф на юношеския футбол към БФС.