Юношите (старша възраст) на "Балкан 1929" оглавиха класирането

28 Октомври 2018, 20:10
(4) (0)
Прочетена: 2056 0

Юношеският отбор (старша възраст) на "Балкан 1929"  постигна важен успех с 2:0 при визитата си на ОФК "Елин Пелин" в мач от 7 кръг на първенството за Юноши старша възраст - София област. След днешната победа, ботевградчани окупираха първото място в класирането и затвърдиха амбициите си да спечелят тазгодишната кампания.

Футболистите на "Балкан 1929" превъзхождаха противника през цялото време, създадоха редица голови положения, с които на практика доказаха, че победата съвсем заслужено отиде в техния лагер. През първото полувреме резултатът завърши без промяна, единствено липсата на спортен шанс лиши балканци възможността да поведат още преди почивката. През втората част гостите значително повишиха оборотите и се впуснаха устремено в търсене на успеха. Александър Маринов открадна топката от защитата, след което сътвори самостоятелен пробив и завърши с диагонален удар за 1:0. Малко по-късно Илиян Бончовски покачи за 2:0, след като вкара красиво попадение от пряк свободен удар. Футболистите на "Балкан 1929" съумяха да задържат резултата и се поздравиха с успех. Един от треньорите в школата - Николай Христофоров сподели, че е доволен от сърцатата игра на всички момчета и победата идва напълно заслужено.

В следващия 8 кръг е дербито за върха между "Балкан 1929" и "Ком 98" (Годеч). Двубоят ще се играе на 04 ноември (неделя) от 15:00 ч. на стадион "Христо Ботев" в Ботевград. Балканци са първи в класирането, като разликата им с отбора от Годеч е 3 точки.