Юношите старша възраст на ВК "Етрополе" с шансове за държавните финали

1 Май 2012, 10:55
(0) (0)
Етрополе - Спорт
Прочетена: 3613 0

Юношите старша  на  Волейболен клуб „Етрополе”, които ще играят и на ученическото първенство, спечелиха домакинската квалификация, важаща за продължаване на борбата за добиване на квота за републиканското първенство, като се класираха за последния турнир, от който ще бъдат излъчени последните два участника в държавните финали. Етрополци взеха първото място пред собствена публика, като преодоляха още два съперника – Хебър (Пазарджик) и Панайот Пондалов (Сливен). Четвъртият участник в надпреварата - тимът на Дунав (Русе),  се отказа от участие в квалификацията.
 Домакините взеха важна победа в първия ден над Хебър с 3:0, след което пазарджиклии победиха чисто сливенци. При това положение за волейболистите от Етрополе се нуждаеха само един гейм срещу Панайот Пондалов, за да вземат първото място. Те записаха този първи гейм в своя полза, след което заспаха, а това доведе до загуба, макар и без значение. ВК Етрополе е подал документи във федерацията за домакинство в третия допълнителен турнир, от който се излъчват последните два финалиста за републиканското първенство. Трите участника в турнира - Етрополе (Етрополе), ЦСКА (София) и Славия (София) ще спорят на 7 и 8 май за последните две квоти в държавните финали.