За четвърта поредна година се проведе турнирът по стрийтбол в град Правец

6 Октомври 2019, 18:00
(3) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 2398 2

По случай 38-годишнината на град Правец от 10:30 часа днес се проведе турнирът по стрийтбол 3x3 Pravec Cup 2019 в двора на ПГПЧЕ „Алеко Константинов“ гр. Правец пред централния вход на сградата, като за целта бяха монтирани специални съоръжения и настилка. Водещ на турнира по баскетбол и тази година бе Атанас Михайлов, който е актьор и тв водещ на различни телевизионни предавания и формати. Спортното събитие се организира за четвърта поредна година. Ниските температури и силният вятър не попречиха на всики участници да дадат максимално всичко от себе си в играта и да се борят до последните секунди. Участниците се състезаваха в 3 категории – деца до 13 години, юноши до 18 години и мъже над 18 годишна възраст.

При мъжете (над 18 години) участие взеха 10 отбора. След приключването на всички срещи се оформи следното класиране:

1 място - "61"

2 място -  "Община Правец"

3 място - "Млад Съм - Стар Съм"

4 място -  "Победа Джурово"

В категория юноши (до 18 години) се включиха 5 отбора и след като премериха сили помежду си на принципа „всеки срещу всеки“, се оформи следното класиране:

1 място -  "Brigadata"

2 място - "Лукойл"

3 място - "Блек Хед"

4 място - "Легендите"

5 място - "Лузърс"

При децата до 13 годишна възраст участие взеха 6 отбора. След като премериха сили помежду си на принципа „всеки срещу всеки“, се оформи следното класиране:

1 място -  "Who IS next"

2 място - "Малките герои"

3 място -  "Червените лъвове"

4 място - "Балкан 07"

5 място - "The Magic Shot"

6 място - "Раймакс"

След края на турнира участниците във всички категории бяха наградени от г-н Васил Симеонов. Мъжете получиха купи, медали и парична награда от 800 лева за първо място, 500 лева за второ място и 300 лева и за трето място. Децата и юношите, които се класираха на призови места, бяха наградени с купи, медали и специални награди, подготвени от домакина -  Община Правец.

За финал на днешния дълъг ден, изпълнен с много спортни емоции, всички участници и зрители си напривиха групова снимка за спомен от 3x3 Pravec Cup 2019.