Здрава защита изведе Левски до 2-0 в серията срещу Балкан

9 Май 2013, 19:42
(0) (0)
Прочетена: 1739 0

Левски победи Балкан със 72-63 във втория мач от полуфиналната серия в НБЛ и вече е само на победа от финал. „Сините” бяха силни в защита и ограничиха успеваемостта на съперника си, като това им позволи да натрупат комфортна преднина. Всеки следващ мач може да е последен в серията, а третият и евентуален четвърти ще се играят в Ботевград. Следващата среща между отборите е на 13-и май (понеделник) от 17.30 часа.

Домакините поведоха още в началото на мача и поддържаха преднина от 6-8 точки през първата четвърт те продължиха да водят до почивката, макар че съперникът на моменти се доближаваше на 2 точки от тях. След паузата Левски продължи да играе силно в защита и успя да натрупа още няколко точки преднина, за да поведе с 12 – 53-41. Двуцифрената разлика се запази до 3 минути преди края, когато Балкан се приближи на 7-8 точки. Тази граница не бе премината до края и така Левски спечели мача.

Въпреки че извърши със 7 лични нарушения и две грешки повече, Левски заби 6 срещу нито един блока, подаде си повече асистенции и вкара повече точки под коша. Разликата между отборите бяха процентите на стрелба – 8/18 от тройката (44%) за Левски срещу 3/19 (16%) за Балкан и 51% срещу 34% общо от игра в полза на „сините”.

Неманя Протич изигра силен мач за победителите и завърши с 19 точки (3/3 от тройката и 5/8 за две точки). 10 вкара Хрисимир Димитров, а 9 добави Чавдар Костов.

За Балкан Станимир Маринов и Владимир Панич регистрираха по 14 точки, а Станислав Славейков се включи с 11 плюс 6 борби.