26 Май 2018, 20:32
обновена на 27 Май 2018
(6) (0)
Прочетена: 3614 23

Днес на стадиона в Трудовец се изигра последният мач от сезон 2017/2018. Съперник на трудовчани беше отборът на "Мътивир" Ихтиман. Срещата се превърна в истински празник и вярната публика на "Ракитин" отново беше зарадвана с победа. Трудовчани спечелиха с 5:4 над отбора на Ихтиман.

Срещата започна много добре за Ракитин и още в самото начало успяха да открият резултата с гол на Радослав Зарев. Това даде допълнител заряд на Трудовчани и те бързо поведоха с 2:0 с нов гол на Радослав Зарев. Играта на Ракитин вървеше много добре и изпуснаха още няколко шанса за гол. Гостите играеха на контраатака, но трудно успяваха да стигнат вратата на трудовчани. След тридесетата минута Мътивир успяха да се върнат в мача с много красив гол от далечно разстояние. Това даде импулс на играчите на гостите и те до края на полувремето успяха да направят пълен обрат. Първата част завърши при резултата 2:3 за Мътивир.

Втората част Ракитин отново натисна своя съперник, но отново нямаха шанс пред гола. Докато Мътивир при поредната си контрата атака стигнаха и до 4-ти гол. Непримиримият дух на футболистите на Ракитин и с помощта на вярната публика успяха да направят пълен обрат. Първо Радослав Зарев върна надеждите на трудовчани с трети гол и реализира първия си хеттрик в отбора на Ракитин. Последва щурм на Ракитин и Неделин Костадинов показа отново, че мачът се играе до последната минута и изравни резултата - 4:4. Петият гол беше истинска класа, Радослав Зарев премина през няколко футболисти на Ихтиман и със страхотен шут омота кълбото в мрежата и затвърди страхотната си игра през цялата среща. Краен резултат 5:4.

Цялото ръководство на СК "Ракитин" благодари на футболистите за духа и желанието да прославят Трудовец и на вярната публика, че не спираше да ги подкрепя във всички срещи през сезона. Организаторите вече мислят за новият сезон 2018/2019 и новите предизвикателства пред отбора.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец