12 медала спечели "Таек-кион" от турнира за Купата на Плевен

11 Октомври 2016, 08:38
(0) (0)
Прочетена: 2125 5

Първи национален детски турнир по таекуон-до за Купа Плевен събра на 8 октомври /събота/ в Спортна зала „Спартак" представители на спортни клубове от цялата страна. Организатори на турнира са БФ Таекуондо ITF и Таекуондо клуб „Атила" - гр. Плевен. Надпреварата бе под патронажа на председателя на Общински съвет в Плевен Мартин Митев. Над 250 деца от цяла България взеха участие в турнира.

Състезателите бяха разделени в три възрастови групи: момичета и момчета – 8-9 годишни, 10-11 и 12-13 години.
Това е първи по рода си такъв турнир, който се прави с идеята да се види нивото на най-малките и техните възможности за възрастта им.
Отлично се представиха ботевградските таекуондисти от клуб Таек-кион. С осем състезатели те спечелиха общо 7 златни, 3 сребърни и 2 бронзови медала.

Моника Богданова буквално отвя конкуренцията при момичета 10-11 г. в категория 40кг. и спечели заслуженото злато. Евгения Иванова при момичета 12-13 г. също спечели златото в категория до 50 кг.,а Валерия Дачева взе сребро в същата възраст ,но в категория  до 60 кг.
При отборния спаринг нашите момичета се наложиха и спечелиха отборно първо място, след като победиха отборите на  Фолкън Благоевград и Один Оптикс Панагюрище.

При момчета 12-13 г. Цветелин Кръстанов след няколко победи загуби от представител на Калоян Лдимекс Перник и остана със сребро. Велизар Георгиев при по малките момчета на възраст 10-12г. кат. до 50кг. също  взе сребърен медал. Бронзовите медалисти са Любка Петрова и Виктор Груев.

Един медал не достигна на нашите състезатели, за да се наредят на третото място при отборното класиране на клубовете.

Само след месец предстои ново предизвикателство за състезателите, тъй като в Благоевград ще се състои традиционния международен турнир клас А ,където се очакват над 350 състезатели от 7 държави.