137 точки за Балкан и разгром над Черноморец

7 Ноември 2015, 19:32
(0) (0)
Прочетена: 3065 15

Разгромна победа постигнаха днес БК Балкан над съперниците им от Черноморец Бургас. Само през първото полувреме отбелязаха 70 точки, а крайният резултат на мача е 137:56 Още в самото начало ботевградчани бързо дръпнаха напред в резултата и до края не позволиха на гостите да стопят разликата. Днешната победа на Балкан е 4-та в редовния сезон на НБЛ, като отборът има само 1 загуба от Лукойл Академик в предния кръг.

В началото на играта стрелбата на гостите не вървеше, като до 5-та минута имаха само 3 отбелязани точки. Това позволи на „зелените” бързо да натрупат двуцифрена преднина. Това доведе до 38:16 в края на първата част.
Развоя на играта през втората част бе сходен. В 6-та минута бърза атака и кош на Цветослав Острев минаха 50-те точки. Балканци дадоха категорична заявка за победа още на полувремето, когато водеха солидно със 70:29.

След почивката домакините продължиха с бърза серия от 19:0 , която още повече ги изстреля нагоре. Тя бе прекъсната едва след 4 минути игра от Иван Каравелов. Радослав Кочев направи впечатляващо включване веднага след влизането му в игра, като отбеляза 10 точки (от които 2 тройки) само за около 2 минути и показа силна игра в защита. 2 минути преди края на третата част резултатът вече се закова на 100:40, а до края се увеличи на 107:42.
В последната четвърт играта просто се доиграваше. Тройка на Стоян Петков 2 минути преди края направи резултата 131:54.

С най-много точки за домакините бе Стоян Петков – 28.  Душан Цветкович завърши мача със 17 точки. Мартин Маринов и Васил Александров вкараха по 14 точки, а Сет Джаксън завърши с 13.
За гостите най-резултатни бяха Ростислав Тончев и Боян Тенев съответно с 14 и 13 точки.

В следващия кръг тимът на Балкан гостува на Черно море порт Варна на 14 ноември (събота).