14-годишните на "Балкан" не се класираха за финалите

1 Юни 2014, 15:06
(0) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 1970 0

Със 77:51 момчетата на БК ”Балкан” Ботевград загубиха днес в мача срещу „Видабаскет” в зоната за 14годишните, който се провежда във Видин. С 26  точки преднина домакините се класират заедно с "Рилски спортист" Самокмов за републиканско първенство.

След една победа и една загуба вчера срещу ЦСКА и "Рилски спортист", нашите състезатели остават на трето място в зоналния турнир.

Мачът се състоя в зала „Фестивална” от 10.50ч. в северния град.
Две секунди преди края на втората четвъртина при резултат 38:21, нашите допуснаха 3 точки на противниковия отбор и първото полувреме завърши  с 44:21 в полза на „Видабаскет”. Домакините постигнаха добра игра с по-точна стрелба.
Във второто полувреме балканци активизираха нападението си, но мачът завърши с тяхна загуба и отпаднаха от класирането за републиканското първенство.

В първия мач вчера  „Балкан” загуби от „Рилски спортист” с резултат 63:40, а във втората среща  от 16.00 ч с ЦСКА, нашите постигнаха победа с резултат 61:34.

Сумарно най-много точки реализираха в мачовете:
„Рилски спортист” - Дончев - 10т, Кондарев - 9т., Вутов - 7т., Цветков - 6т.
  ЦСКА - Вутов - 15 т., Киров - 10т., Цветков - 8т., Кондарев - 6т.
„Видабаскет” - Вутов - 14 т., Кондарев - 10т., Киров - 6т., Цветков - 6т.

В крайното класиране на първо място е "Рилски спортист", който води с 3 победи и 189 вкарани точки срещу две победи на "Видабаскет" и 209 точки. От първите два дни "Балкан" има вкарани 152 точки и 174 реализирани от противниковите отбори.
Миналата година 14-годишните на "Балкан" се класираха за участие в републиканското първенство в София, където постигнаха 12 място.