Петък, 26 Април 2024, 04:30

Александър Гавалюгов блести с трипъл-дабъл при победа за вторият отбор на Балкан

5 Октомври 2022, 14:57
(1) (0)
Прочетена: 1182 3

Вторият отбор на Балкан започна успешно новия сезон. Тази вечер в зала Триадица младоците спечелиха срещу Спортист Своте с 82:76 (17:18, 16:22, 25:15, 24:21 ).

След първото полувреме младите балканци изоставаха с 5 точки разлика - 40:35. След почивката обаче воденият от Мирослав Ралчев тим обърна резултата в своя полза. Спечели третата четвъртина с 10 разлика - 25:15, а в последните десет минути не позволи на съперника да обърне развоя на срещата и заслужено спечели.

Илиян Пищиков стана топреализатор за победителите с 27 точки, като вкара 7 тройки. Втори по резултатност с 20 точки е Михаил Гавазов, който овладя и 8 борби. С най-висок коефициент на полезност е Александър Гавалюгов, той завърши с трипъл-дабъл - вкара 18 точки, има 11 борби и направи 10 асистенции. С 8 точки и 9 борби е Веселин Христов, 4 добави Иво Корестилов.

Източник: Balkan-basket.bg

Ключови думи: БК Балкан , Александър Гавалюгов