Неделя, 19 Май 2024, 00:08

Александър Гавалюгов и неговият Zadar Next Generation грабнаха бронзовите медали в Евролига - Adidas Next Generation

5 Март 2023, 20:22
(1) (0)
Прочетена: 1374 6

Гардът на Балкан Александър Гавалюгов спечели бронзов медал, като играч на Zadar Next Generation в най-силното европейско първенство за юноши до 18-годишна възраст Евролига - Adidas Next Generation. Неговият тим спечели битката за бронза с 81:68 срещу Олимпия Любляна в Задар, Хърватия.

Гавалюгов бе в стартовата петица, като той завърши срещата с 7 точки при стрелба 3-8 и допринесе 6 асистенции за 19 минути игра.

Александър Гавалюгов и неговият Zadar Next Generation изиграха три двубоя, като завършиха на второ място в своята група с 2-1 победи.

Иначе в първият двубой срещу Задар, Гавалюгов бе най-резултатен със своите 19 точки. Вчера сутринта (събота), талантите загубиха от Барселона, но юношата на Балкан отново беше най-резултатен с 21 точки (6 тройки). В третата среща, която беше късно вечерта в събота, Гавалюгов отбеляза 8 точки, 2 борби и 4 асистенции за малко игрово време - 13 минути срещу Академия Хелзинки.

Средната статистика на Александър Гавалюгов е с показатели от 13.8 точки , 2.2 борби, 5 асистенции, 1.5 откраднати и 15 коефициент за средно 21 минути на мач.

Ключови думи: Александър Гавалюгов