Понеделник, 8 Юни 2026, 02:32

„Алея на книгата - Ботевград 2026“ събра читатели и автори в Деня на Европа

9 Май, 18:33
(0) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 763 1


Днес Алея на книгата – Ботевград 2026 продължи с празнична програма, посветена на Деня на Европа. Събитието съчета литературни срещи, музика и танцови изпълнения, превръщайки Ботевград в пространство за култура, знание и вдъхновение.

Програмата започна в 12:00 ч. с официално приветствие по повод Деня на Европа – празник на единството, мира и споделените европейски ценности. Организаторите подчертаха ролята на книгите и културата като мост между хората и народите.

Като част от националната инициатива на Представителството на Европейската комисия в България „Да отбележим заедно Деня на Европа“, прозвуча химнът на Европейския съюз – „Одата на радостта“ от Лудвиг ван Бетовен по текст на Фридрих Шилер. Произведението беше изпълнено от Общинския духов оркестър с ръководител Иванка Савова.

Празничната атмосфера беше допълнена и от танцов поздрав на клуб „Съвременни и училищни стилове“ при ППМГ „Акад. проф. д-р Асен Златаров“ с ръководител Биляна Лалинска.

В рамките на литературната програма посетителите имаха възможност да се срещнат с историка Александър Стоянов.

Организаторите отправиха покана към жителите и гостите на града да посетят щандовете на издателствата във файето на Народно читалище „Христо Ботев 1884“, където и тази година „Алея на книгата“ предлага богат избор от книги и срещи с автори.

Следвайте Balkanec.bg:

Във фейсбук: https://www.facebook.com/balkanecbg

В youtube: https://www.youtube.com/@balkanec_bg

Viber: https://invite.viber.com/?g2=AQA2Etkwz5oDLlZbHwe5FWzyfCeZZFL0aMLES84s6n4xbbeki6lQG3zdbXOGkYiA


Източник: balkanec.bg

Коментари (1)

  • Отговори (0) (0)
    1. добавен от: Анонимен 11 Май, 07:41

    Победителите празнуват Деня на победата, посраните победени - Деня на Европа.

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (13)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (32)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (70)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (50)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (10)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete