Понеделник, 8 Юни 2026, 01:58

България се класира на финала на „Евровизия 2026“ с песента „Bangaranga“ на DARA

15 Май, 08:21
(0) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 830 15


България се класира на финала на „Евровизия 2026“ с песента „Bangaranga“. БНТ 1 ще предава шоуто на живо от Виена – в събота, 16 май, от 22:00 ч.

Българската представителка DARA взриви публиката, откривайки втория полуфинал, заедно с четирима танцьори на сцената.

„Това е не просто следваща стъпка напред в кариерата ми, но и шанс България да бъде забелязана като място, което отглежда талантливи хора“, сподели самата DARA броени минути след шоуто.

Освен България, на финала на „Евровизия 2026“ в събота се класираха още Украйна, Норвегия, Австралия, Румъния, Малта, Кипър, Албания, Дания и Чехия.

На 16 май за победа в конкурса ще се борят и представителите на Гърция, Финландия, Белгия, Швеция, Молдова, Израел, Сърбия, Хърватия, Литва и Полша, които са класиралите се държави от първия полуфинал.





По време на шоуто на финала точките на българското жури на „Евровизия 2026“ ще бъдат представени на живо от водещата на младежкото предаване по БНТ 1 „В ритъма на града“ Владимира Илиева.


Източник: balkanec.bg

Коментари (15)

  • Отговори (5) (14)
    1. добавен от: Анонимен 15 Май, 08:53

    Извратен педалски конкурс.. всичко е нагласено

    • (14) (0)
      1. добавен от: Анонимен 17 Май, 02:13

      България спечели първо място на Евровизия!
      Браво, България!
      Браво, Дара!
      Браво, българи!

    • (14) (1)
      2. добавен от: Анонимен 17 Май, 02:17

      Вълнуващо шоу! Прекрасни сценични ефекти, прекрасни костюми, прекрасна хореография, красиви гласове!
      Бангаранга, България! Каквото и да значи това.
      За пръв път в 70-годишнината на Евровизия България е на първо място!

  • Отговори (5) (14)
    2. добавен от: Анонимен 15 Май, 09:20

    Страхона песен наподобяваща летен вирус с разстройство на морето в хотелска стая …

  • Отговори (0) (14)
    3. добавен от: Анонимен 15 Май, 10:45

    Дорч

  • Отговори (4) (14)
    4. добавен от: Анонимен 15 Май, 12:34

    Те такива печелят на такива конкурси, както и в политиката на евроатлантизма – разголени, широко разкрачени, подобно на българските компрадорски "политици", наречени от техни западняшки "приятели" п.........и. Навсякъде у нас е хаотична бангаранга. Но на призова позиция няма да стигне, защото западняците имат здрав разум в главите си и няма да рискуват да посетят след време една мултиколониална завладяна страна, със заети от военни американски самолети граждански летища, подкрепяща чужди агресивни военни нашествия, бъдещ плацдарм на германо-български завод за барут и ... за НАТО-вска война с Русия. Тази бангаранга е пред взривяване...

  • Отговори (3) (14)
    5. добавен от: Анонимен 15 Май, 14:36

    Диващина .

  • Отговори (1) (14)
    6. добавен от: Анонимен 15 Май, 15:12

    Може да е говно но е българско и е най хубавото :)

  • Отговори (7) (14)
    7. добавен от: Анонимен 15 Май, 15:30

    Някакъв ЕРЗАЦ експерт-журналист е сменил статията и е изчезнал резонния ми въпрос.
    ПРИ ТОЛКОВА ТЪПИ ПЕСНИ,ПО КАКЪВ КРИТЕРИИ ЩЕ РАЗЛИЧАТ ПЪРВАТА ОТ ПОСЛЕДНАТА.?
    Това е гавра с музикалната култура на човечеството, култивирана поне последните 85 години.

  • Отговори (2) (14)
    8. добавен от: Анонимен 15 Май, 16:05

    Първобитните диваци ,кога ли ще се цивилизоват ? Хореографията е много неприятена .

    • (13) (5)
      1. добавен от: Анонимен 15 Май, 16:11

      Хореографията е много интересна! Разбира ти главата от военна музика!

  • Отговори (7) (0)
    9. добавен от: Анонимен 15 Май, 16:59

    Аз харесвам ДАРА.Не харесвам света и на къде отива От АББА, стигнахме до Бангаранга. Ако не знаете, това е Ямайски идиом. Реплика Възклицание.
    Не харесват сриването на света и повечето хора.
    Пример: Един прекрасен, баладичен певец, починал отдавна.чрез Изкуствен Интелект, вече се възпроизвежда в цял свят.
    Моля вижте в Ю туб,или Инстаграм великия МАЙКЪЛ БЕНЕТ и ако не ви харесва ме напсувайте. Но ако ви хареса,не всичко е загубено.

  • 10.

    Коментарът беше изтрит поради използването на нецензурни или неуместни изрази!

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (13)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (32)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (70)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (50)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (10)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete