България стартира с победа финалите в Световната лига

18 Юли 2013, 07:53
(0) (0)
България - Спорт
Прочетена: 1505 0

Българският национален отбор по волейбол започна с победа участието си във финалите в Световната лига. Воденият от Камило Плачи състав победи с 3:1 (28:26, 25:23, 20:25, 25:23) домакина Аржентина и направи огромна крачка към полуфиналите.
Мачът започна с размяна на точки между двата състава и продължи така до първото техническо прекъсване. След това благодарение на отличната си игра в защита и многото грешки на българите на начален удар аржентинците успяха да дръпнат с цели пет точки за 18:13.
Тогава вторият съдия влезе в разправия с лицата от съдийската маса и последваха няколко прекъсвания. Това се отрази положително за българския отбор, който след две блокади на Георги Братоев и две грешки на домакините в нападение изравни при 20:20.
Аржентинците използваха нови неточности на българския сервис и стигнаха до 24:22. Тодор Алексиев и съотборниците му спасиха двата геймбола и направиха обрат за 25:24. При третия си опит и 28:26 българите затвориха гейма.
Втората част също вървеше точка за точка, но нашите взеха ценен аванс за 22:20 и я спечелиха на 23. Подкрепяни и от трибуните аржентинците се съвзеха в третия гейм и го спечелиха с 25:20.
Четвъртата част започна нервно и Цветан Соколов дори получи червен картон за бурна реакция при спорно отсъждане на първия съдия Дани Сеспедес. Домакините водеха с 16:14 при второто техническо прекъсване, но след като се успокоиха, нашите показаха по-високата си класа за крайното 25:23.