България загуби първата си контрола срещу Аржентина, игран в Правец

5 Юни 2012, 08:10
(0) (0)
Прочетена: 2972 0

Женският национален отбор на България по баскетбол загуби първата си контролна среща срещу тима на Аржентина, игран в Правец. Възпитаничките на Хосе Мария Бусета загубиха с 59:60 (19:22, 13:5, 16:14, 11:19) точки.

Българките губеха в резултата през първата четвърт, но в началото на втората стигнаха до обрат - с кош на Жаклин Златанова - 25:24.

На почивката домакините имаха аванс от 5 точки - 32:27, а през третата четвърт на няколко пъти повеждаха с 8 точки. В последните 10 минути аванса на българките достигна 9 точки - 50:41, но преди финалните по-малко от шест минути гостенките от Аржентина отново поведоха - 53:52 с кош на Марина Кава. Българките успяха да изравнят - 56:56 и да поведат - 59:56 2:23 минути преди сирената.

31 секунди преди края Мелиса Гретер вкара две точки за Аржентина за 60:59, а в последната атака Жаклин Златанова не успя да реализира кош.
За България се отличиха Жаклин Златанова с 18 точки, Радослава Бъчварова с 12 точки и Вера Перостойска с 10 точки.

За Аржентина най-полезна беше Агостина Бурани с 15 точки. Двата отбора ще изиграят нови два мача във вторник и сряда от 18.00 часа в Правец.
Това е четвърта поредна загуба за България в четири контролни мача от началото на подготовката за европейските квалификации.

състав на България: Радостина Славова-Нанева 3, Зорница Костова 9, Жаклин Златанова 18, Радослава Бъчварова 12, Вера Перостийска 10 (Мариета Кърчовска 0, Христина Иванова 0, Стефка Николова 0, Стефка Митева 0, Димана Георгиева 4, Даниела Петева 3, Александра Делчева 0)