България загуби третата контрола срещу Аржентина

7 Юни 2012, 11:23
(0) (0)
Прочетена: 2212 0

Женският национален отбор на България по баскетбол загуби третата контролна среща срещу тима на Аржентина, играна в Правец. Възпитаничките на Хосе Мария Бусета отстъпиха с 53:60 (22:15, 9:13, 14:16, 8:16) точки.

Българките водеха през първите две части, като гостенките успяха да изравнят - 24:24 в 16-ата минута. През третата четвърт Аржентина стигна до обрат - 41:49, но след 30 минути домакините водеха с 45:44. Срещата се реши в последната част, която България загуби с 8:16 точки.

За домакините се отличиха Жаклин Златанова с 13 точки и Даниела Петева с 12 точки. За Аржентина с по 13 точки завършиха Сандра Павон и Андреа Бокет.

Вера Перостийска и Радостина Славова-Нанева пропуснаха двубоя.

Това е пета загуба за България в шест контролни мача от началото на подготовката за европейските квалификации.

България гостува на Гърция за две контроли в събота и неделя.

Съставът на България: Даниела Петева 12, Жаклин Златанова 13, Димана Георгиева 4, Зорница Костова 3, Александра Делчева 0 (Радослава Бъчварова 8, Мариета Кърчовска 3, Христина Иванова 4, Стефка Николова 0, Стефка Митева 6).