Балкан (14) триумфира и с Купата на БФБ!

2 Юни 2019, 15:26
(0) (0)
Прочетена: 1617 4

Отборът на Балкан за момчета до 14 години постигна пореден успех този сезон. Тимът на Николай Пеев спечели Купата на БФБ след като победи във финала домакина Сливен Баскет със 79-69. Нашите водеха през целия мач и въпреки слабото начало на последната част, в която допуснаха серия 17-3 удържаха успеха в Сливен.

Двама играчи на Балкан получиха индивидуални отличия. Капитанът Александър Гавалюгов бе избран за най-добър реализатор и MVP на турнира за Купата на БФБ, а Велизар Георгиев спечели приза за най-много асистенции. Техните награди бяха връчени от национала Йордан Минчев, който е родом от Сливен.

Чавдар Троян спечели бронз, след като победи Дунав Русе 2016 в мача за третото място.

Нашите завършиха редовния сезон в тази възраст на първо място с убедителните 11 победи и само една загуба, а в края на юни предстоят финалите в тази възраст. Преди това през сезон този отбор спечели Балканската лига в Сливен, част от този отбор триумфира с титлата при 13-годишните момчета, а на Европейската младежка лига отборът до 14 години зае пето място в Централна Европа.

Момчетата от Ботевград започнаха силно мача със серия 15-4, но след това допуснаха серия 9-0, за да позволят на домакините да изравнят няколкко пъти. Във втората ботевградчани запазиха леко предимство и затвориха втората част със серия 9-1, за да поведат с 12 точки на почивката. Много силна трета част изведе Балкан с цели 24 точки напред при 69-54, но в последната последва срив в играта на нашшите. Домакините започнаха четвъртия период със серия 17-3 в първите шест минути, за да свалят разликата на 10 точки. В този момент Денис Петков вкара тройка, която беше втория кош за нашите за тази част.

Капитанът Александър Гавалюгов бе най-резултатен за успеха с 27 точки, 4 борби и 4 асистенции, а 12 отбеляза Даниел Йорданов.

За Сливен Баскет над всички с дабъл-дабъл от 23 точки и 11 борби беше Димитър Димитров, а 15 точки и 6 борби имаше Деян Колев.