Балкан (16) на финал срещу Рилски спортист

16 Юни 2012, 21:00
(0) (0)
Прочетена: 1605 0

Балкан е вторият финалист на държавното първенство за кадети (16). Тимът от Ботевград стигна до битката за титлата след успех със 79-63 над Тунджа Ямбол. Така утре от 16.30 часа балканци ще срещнат домакина Рилски спортист в спор за златото, а преди това от 14.30 ямболии ще играят с Левски за бронза.
До средата на първата част резултатът бе равен, но до края й ботевградчани направиха серия от 12-3 и дръпнаха с 9 точки. Малко след началото на втората четвърт разликата стана 11, но с 6 поредни точки ямболии я намалиха до 5. След това преднината на Балкан се движеше в тези граници и на почивката резултатът бе 43-38.
Само две минути и половина след паузата Балкан отново направи разликата си двуцифрена. Ботевградчани тръгнаха много силно през третата част и дори поведоха с 18 точки. Те поддържаха преднината си и до края й, който дойде при 70-52. В последните десет минути ботевградчани удържаха своя аванс и се класираха за финала.
Мартин Горунов направи дабъл дабъл за победителите с 21 точки и 16 борби, а Георги Тодоров добави 17 точки.