„Балкан” (18) с отличен старт на финалите

5 Юни 2012, 17:04
(0) (0)
Прочетена: 3926 4

Отборът на Балкан записа успешен старт в група А на финалите за юноши (18). В първия си мач момчетата от Ботевград надиграха Берое с резултат 83-53 (20:21, 23:71, 17:10, 23:15). Те се откъснаха през втората четвърт и до края удържаха преднината си. В утрешната програма Балкан среща домакина Евроинс Черно море от 16:00 часа, а беройци ще се изправят срещу Левски.
Първата част на срещата бе равностойна и без сериозни откъсвания. В нея и двата тима успяха да се откъснат с по 4 точки, а след десет минути Берое водеше с 21-20. Втората четвърт се оказа много важна за развитието на двубоя. В първите й пет минути Балкан направи серия от 15-0 и с това тимът не само поведе, а и дръпна сериозно в резултата. До почивката преднината се запази и тя дойде при резултат 43-28.
През цялата трета част ботевградчани поддържаха преднината си и не позволяваха Берое да се доближи. В края й пък Балкан завърши по-добре и взе аванс от 22 точки за 60-38 след 30 минути игра. Последната четвърт почна с 6 поредни точки за старозагорци, но съперниците им отвърнаха със серия от 11-0, с която разликата стигна до цели 27 точки, а до края стана и 30.
Най-резултатен за победителите бе Филип Каменов с 20 точки. Ростислав Тончев добави 16 точки и 7 борби, а 14 точки отбеляза Ивко Ивков.
За беройци с дабъл дабъл от 15 и 12 борби приключи Ангел Ангелов. Жан Иванов също направи дабъл дабъл, но с 10 точки и 13 борби, а 10 точки добави и Максим Ванчев.