Балкан 1929 елиминира Ботев (Ихтиман) след дузпи

24 Август 2016, 18:39
(0) (0)
Прочетена: 2629 11

Отборът на Балкан 1929 е с още една стъпка по-близо до купата на България. Футболистите от Ботевград победиха Ботев (Ихтиман) с 6:5 след изпълнение на дузпи и напрегнат мач на стадион „Христо Ботев“. Редовното време завърши при резултат 1:1, а гостите си тръгнаха с 2 жълти картона.

В началото на двубоя домакините доминираха на терена, като стартираха с по-дръзка игра и още в 4-та минута Мариян Маринов откри резултата с 1:0. Едва към края на първото полувреме футболистите на Ботев успяха да прехвърлят играта в полето на Балкан и създадоха първите опасни положения за гол. И попадението не закъсня – в 35-та минута изравниха резултата. Малко след това Ивайло Златев- Терминатора имаше шанса да изведе отбора отново напред, но пропусна.
През второто полувреме играчите в зелени екипи изпуснаха много положения, които можеха да бъдат решаващи за крайния резултат. В 19-та минута, след пас на Златев, Илиян Георгиев изстреля топката от близко разстояние, но уцели греда. Възможност получи и самия Ивайло Златев, който остана сам пред вратаря, но не улучи. Последва вторият жълт картон за гостите и нова порция напрежение, която събуди недоволството на публиката. Въпреки по-агресивната игра, която се заформи, след 90 минути на терена крайният резултат остана равен.

Развоят на мача бе даден при дузпите. Третият наказателен удар на гостите бе спасен вратаря на Балкан Марин Илиев, което силно обнадежди домакините. След него обаче Андрей Андреев също пропусна, а последната дузпа отбеляза Ивайло Златев.

Тази неделя - 28 август, двата отбора отново ще се срещнат в Ботевград, но в мач от редовния сезон на Югозападната трета лига. Начален час 18:00ч.