Сряда, 1 Май 2024, 15:36

“Балкан 1929” изхвърли втородивизионния “Монтана” за Купата след пълен обрат и драма в продълженията

12 Септември 2023, 19:34
(1) (0)
Прочетена: 1452 8

Отборът на “Балкан 1929” Ботевград сензационно изхвърли втородивизионния “Монтана” от предварителната фаза за Купата на България като домакин на помощното игрище “Герена” с 2:1 след пълен обрат в продълженията. Срещата предложи много интересен и хубав футбол, като двата тима имаха положения.

Като цяло днес се получи един истински празник в Ботевград, а градът с нетърпение очаква жребият за следващата фаза, за да разберат кой е следващият съперник за Купата и дали ще са домакини тук, а повечето от феновете си пожелават някои от грандовете Левски, Лудогорец и ЦСКА да дойдат тук.

Монтана поведе в 61-ата минута след гол на резервата Филип Ежике, който се възползва от грешката на вратаря Васил Вълчев. В 74-ата минута влезлият като резерва само 120 секунди, Давид Ганчев изравни резултата за ботевградчани след удар от малкия пенал, дошъл след центриране от корнер. Редовното време приключи 1:1, а домакините от Ботевград вкараха за 2:1 в 110-ата минута чрез другата резерва Александър Иванов с удар сам срещу вратаря Васил Симеонов, като любопитното е, че той е родом от Ботевград.

Ключови думи: ФК Балкан 1929