“Балкан 1929” отново победи “Рилски спортист” със същия резултат за Купата

23 Август 2023, 21:45
(1) (0)
Прочетена: 939 2

Отборът на “Балкан 1929” елиминира “Рилски спортист” от Купата на България в областните квалификации на Югозапад, като победи със същия резултат 4:1, този какъвто бе и в събота (19.08), обаче за първенството в Югозападната трета лига. Срещата се игра днес на “Герена”.

“Балкан 1929” започна с две промени в състава, като Иван Алексиев се завърна след изтърпяно наказание, както и Йордан Дамянов на мястото на Димитър Руйчев, който получи почивка и Марио Войнов се появи 25 мин преди края.

”Зелените” доминириха през целия мач и заслужено продължиха напред в турнира. Калоян Бонев откри в 13 минута след пробив на Дейвид Йорданов отдясно, а Павел Петков вкара фамозно от фаул в 45-та минута за 2:0. Николай Миков увенча добрата си игра с гол за 3:0 в 54-та минута. Павел Петков вкара четвърти гол в 78 минута, а юношата Владислав Петров уцели греда.

“Балкан 1929” направи смени, като в игра влязоха трима от юношите на клуба Витомир Витомиров р. 2006, Владислав Петров р. 2005 и завърналия се от “Септември” София юношески национал Георги Стефчов р. 2008.

“Рилски спортист” успя да отбележи почетно от дузпа в 70-та минута.

За тимът на Иван Редовски няма време за радост и почивка, защото в събота госсува в Етрополе на “Чавдар” за поредното регионално дерби от Югозападната Трета лига, а в сряда (30.08) “Балкан 1929” ще посрещне “Ботев” Ихтиман, който успя да елиминира днес именно “Чавдар” с 2:1 за Купата на България.

Ключови думи: ФК Балкан 1929