Балкан 1929 продължава в борбата за Купата след победа над Чавдар

18 Август 2016, 18:05
(0) (0)
Прочетена: 2717 18

Футболният отбор на Балкан 1929 Ботевград спечели първия двубой по стъпките за Купата на България. Тимът на Иван Редовски надигра гостите от Чавдар (Етрополе) с 1:0 днес на стадион „Христо Ботев“.
Домакините доминираха през по-голямата част от срещата. Още в първите минути Балкан създаде няколко добри опита за попадение, но Чавдар съумя да запази нулевото равенство. През първото полувреме топката се разиграваше предимно в половината на гостите, но до гол не се стигна.
3 минути след почивката, след центриране от ъглов удар на Андрей Андреев, Иван Редовки остана непокрит и отбеляза единствения гол в мача. Гостите разчитаха предимно на удари от далечно разстояние, но вратата на Балкан остана непокътната.

И двата отбора играха с резервните си състави, вероятно пазейки сили за двубоя в неделя, когато отново ще се изправят един срещу друг в мач от втория кръг на Югозападната трета лига.
Победителят в днешния спор за Купата ще срещне тима на Ботев (Ихтиман) на 24 август.