Балкан 1929 с нова категорична победа в Югозападната В група

23 Октомври 2016, 17:48
(0) (0)
Прочетена: 3176 9

Днес от 16:00ч Балкан 1929 беше домакин на Велбъжд Кюстендил. След силния мач и домакинска победа в предния кръг срещу Пирин, всички очакваха нов силен мач от страна на Балкан и лесна победа.

Мачът не започна добре за домакините и вместо домакински натиск, получиха бърз гол. Играч на Велбъжд изненада вратаря Мечикян след точен удар от границите на наказателното поле. След получения гол Балкан се стегнаха и наложиха своята игра, голът не закъсня и в средата на първата част Ивайло Златев с много майсторско изпълнение изравни резултата. Топката срещна страничната греда и гола стана още по ефектен. Първата част завърши при резултат 1:1.

Втората част започна много силно за отбора на Балкан и малко след началото Цветелин Цаковски остави вратаря на гостите безпомощен. След този гол Балкан успокои играта, а гостите се откриха повече. Нападателите на Велбъжд направиха няколко сто процентови пропуска. Малко преди края Иван Редовски беше изведен очи в очи с вратаря на гостите, но не успя да го преодолее. В даденото от съдията продължение, след майсторски пас на Кристиян Цеков към Цветелин Цаковски, той напредна и пусна топката под плонжа на вратаря. Краен резултат 3:1.

Ключови думи: ФК Балкан 1929