„Балкан 1929” с първа победа в мач за Купата на АФЛ

30 Септември 2015, 18:07
(0) (0)
Прочетена: 2629 3

Мъжкият футболен отбор на „Балкан 1929” записа втората си победа в новосформиран състав. Днес от 17:00ч. на градския стадион „Христо Ботев” в Ботевград се изигра среща за Купата на Аматьорската футболна лига 2015/2016, в която участват отбори от „А” Окръжна група и „В” група, а съперник на ботевградчани бе ОФК Костинброд. Домакините не допуснаха гол в своята врата и мачът завърши при резултат 1:0 в тяхна полза.

През по-голямата част от времето преобладаваше борба в центъра на терена. Добър мач изигра крилото Ивелин Данчев, но пред ботевградчани не се откриха много възможности за атака на противниковата врата. Малко след началото на второто полувреме Андрей Андреев откри резултата в полза на домакините и до края се запази 1:0.
Следващият съперник на „Балкан 1929” за Аматьорската купа ще бъде тимът на „Рилски спортист”, като датата все още не е уточнена.

На 3 октомври (събота) Балкан гостува на ФК Мътивир (Ихтиман) в мач от първия полусезон в „А” Окръжна група.