Балкан 1929 се наложи с 3:0 над чуждестранните играчи

25 Март 2016, 18:09
(0) (0)
Прочетена: 1829 2

Футболният отбор на Балкан 1929 победи с 3:0 в приятелски мач сборния отбор от френски и белгийски футболисти, които в момента нямат действащи договори с футболен клуб. Чужденците са на лагер във Враца и целта на посещението им е да изиграят възможно повече контролни срещи. Днешният мач се изигра днес от 15:30ч. на тренировъчния терен на Герена.

Въпреки професионалния опит на съперника, домакините започнаха смело играта. В 25-та минута Здравко Атанасов изпусна дузпа. 8 минути по-късно обаче Райко Влъчков откри резултата с пета след успешен пас на Цветелин Цаковски. В  42-та минута след прострелна атака Цаковки увеличи преднината на 2:0.
За окончателния резултат допринесе Ивайло Златев- Терминатора в последните секунди от редовното време.

"Нямах предварителни очаквания за развоя на мача. Представихме се страхотно, надиграхме ги тотално. Показахме, че българските футболисти по нищо не отстъпват на чуждестранните играчи“, коментира треньорът и президент на клуба Иван Редовски.

По програма утре (26 март) от 14:30ч. ЖСК Ихтиман гостува на Балкан 1929.