”Балкан 1929" се препъна в Банско и пропусна шанс да се доближи до лидера

6 Април 2022, 19:49
(0) (0)
Прочетена: 1215 9

Мъжкият футболен отбор на "Балкан 1929" изпусна победата в гостуването си на "Банско тийм", а двубоят завърши наравно 2:2. Автогол в добавеното време спря "зелените" към важните 3 точки срещу банскалии в отложен мач от 12 кръг на Югозападна Трета лига, игран в Банско днес (6 април). Ботевградчани на два пъти повеждаха в резултата и крачеха уверено към победата, която щеше да бъде изключително важна за тях, но нещата се объркаха в неочакван момент. Така футболистите на Иван Редовски  пропуснаха възможността  да стопят пасива си спрямо "Беласица" (Петрич), който е на върха в класирането и към момента остават на 6 точки от него на 2-ата позиция с 59 в сметката си.

В 20-ата минута "Балкан 1929" откри резултата след бързо развито нападение по десния фланг. Николай Цветков-Демона проби в пеналтерията и стреля по земя, а стражът на домакините успя да се намеси. При добавката обаче Калоян Бонев нямаше проблем да вкара кълбото в полуопразнената врата. В 33-ата минута домакините възстановиха равенството, възползвайки се от неразбирателство в защитата на Балкан. Марио Димитров центрира отдясно, а отбраната на гостите не действа по най-добрия начин, което позволи на Жоро Рошков да прати топката в мрежата. В 65-ата минута Павел Петков се отлични със страхотни индивидуални действия, след като последователно се справи с няколко противникови защитници и от близко разстояние не остави шансове за намеса на Атанас Тъпигьозов. В първата минута от добавеното време Банско стигна до равенството. Борис Галчев центрира от корнер, а Калоян Бонев засече кълбото в собствената си врата за крайното 2:2.

В следващия си мач, който е на 9 април (събота), ”Балкан 1929" гостува на втория отбор на "Хебър" (Пазарджик).

Ключови думи: ФК Балкан 1929 , футбол , Югозападна Трета лига