"Балкан 1929" загуби драматично от "Септември" София с 2:3

18 Ноември 2015, 19:30
(0) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 1977 1

ФК „Балкан 1929” отпадна от турнира за купата на Аматьорската футболна лига след загуба и драматичен обрат от „Септември” - София с 2:3. За Балкан точни бяха Борис Райчев и Андрей Андреев.

Футболистите на „Септември”, който са шести в класиране на Югозападната "В" група, започнаха със самочувствие срещата и видимо бяха по класния отбор.  И резултатът не закъсня - в 12 мин. играч на гостите бе оставен непокрит и от малкия пенал с глава откри за 0:1.

Футболистите на „Септември” владееха инициативата и изпуснаха още няколко положения за гол, когато в 37-та мин, Здравко Атанасов центрира от фаул и Борис Райчев с глава изравни за 1:1. В 40-та минута гол на Васил Григоров бе отменен за нарушение срещу вратаря на "Септември".

През второто полувреме футболистите на „Балкан” започнаха да поглеждат по-често към противниковата врата, но Ивайло Златев и Мартин Кушев не успяха да реализират. В 65-тата мин. Боян Макавеев центрира от дясно и Андрей Андреев вкара красив гол с глава - 2:1 за „Балкан”. Тук някъде свършиха физически силите на "балканци" и до края „Септември” успяха да вкарат две попадения в 75-та и 80-та мин.