Балкан 1929 загуби на старта на първенството в трета лига

3 Август 2019, 21:48
(0) (0)
Прочетена: 1517 14

Днес на стадион "Христо Ботев" в Ботевград беше дадено началото на новия сезон 2019/2020 в Югозападна трета лига. Отбора на Балкан беше домакин на новака в трета лига отбора на ФК "Кюстендил".

Момчетата на Николай Христозов загубиха първия си официален мач под негово ръководство с минималното 0:1. Голът стана след нелеп автогол от страна на домакините в тридесетата минута. След центриране вратаря изби топката, но тя срещна главата на него съотборник и се озова в мрежата му. Футболистите на Кюстендил приемаха играта в своето поле и залагаха на контра атаки, при една от който стана и гола. До края на полувремето Балкан не успяха да изравнят резултата, въпреки шансовете който се откриха.

През втората част нещата не се промениха, Балкан държеше повече топката но не успя да материализира това си предимство. В началото на полувремето на терена в игра влезе и президента на отбора Иван Редовски. В 60-тата минута удар на Кристиян Ковачев, мина на сантиметри от страничния стълб. Балкан остана и с човек по-малко в самият край на срещата. В мача не взе участие наказания Здравко Атанасов.

В следващия кръг Балкан гостува на Оборище Панагюрище на 10 август.