Събота, 4 Май 2024, 18:22

"Балкан 1929" загуби от "Локомотив" Горна Оряховица и отпадна от полуфинала за Купата на АФЛ

3 Май 2023, 20:55
обновена на 4 Май 2023
(0) (0)
Прочетена: 773 3

Футболистите на "Балкан 1929" загубиха полуфиналната среща за Купата на Аматьорската футболна лига от "Локомотив" Горна Оряховица в Дряново. Срещата завърши при резултат 1:0 за тима от Горна Оряховица. Двата отбора сътвориха футболен празник в града, тъй като домакините разчитаха на сериозна агитка, също така около 100 фена от Ботевград бяха сред трибуните, за да подкрепят своите любимци.

Единственото попадение падна в средата на втората част, което бе дело на Георги Колев. Той се разписа в добавката, след като пропусна дузпа, която бе отразена от Слави Матин.

През първата част не паднаха попадения и резултатът на почивката бе равен 0:0. В 72-ата минута Локо получи право да изпълни дузпа, която бе направена от Иван Алексиев, а зад топката застана Георги Колев. Първият му удар бе спасен от Слави Матин, но при добавката нападателят реализира на почти опразнената врата. В същата ситуация балканци имаха претенции за засада при попадението.

Снимка: Sportal.bg

Ключови думи: ФК Балкан 1929