Събота, 20 Април 2024, 06:47

"Балкан 1929" зарадва феновете си в последното си домакинство с разгромна победа

20 Май 2023, 23:45
(0) (0)
Прочетена: 623 0

Футболистите на "Балкан 1929" постигнаха разгромна победа срещу "Септември" Симитли с 5:2 за радост на феновете дошли да подкрепят тима в последното си домакинство за сезон 2022/2023 в Югозападната трета лига.

Момчетата на Иван Редовски поведоха след отлично изпълнен пряк свободен удар, дело на Павел Петков. Много бързо, обаче гостите от Симитли стигнаха до равенство след гол от близко разстояние и неразбирателство в защита. В 34-та минута “зелените” отново излязоха напред в резултата след комбинация, започната от най-добрия на терена Дейвид Йорданов и завършена от Александър Асенов. Ветеранът Владислав Златинов от "Септември" изравни след удар с глава след изпълнение на ъглов удар. Първото полувреме завърши при резултат 2:2.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на "Балкан 1929". В 58-та минута Дейвид Йорданов материализира отличната си игра с гол и покачи за 3:2 за домакините. Головото шоу продължи и в 85-та минута, след като Калоян Бонев засече с глава поредно отлично центриране на Дейвид Йорданов. В последната минута "Септември" Симитли добавиха още едно попадение в сметката на Балкан след автогол за крайното 5:2.

Вратарят Слави Матин и централният защитник Иван Алексиев отново пропуснаха срещата заради контузии.

Така Балкан се изкачи на осмото място с 16 точки. Последната среща е гостуване в София на дубъла на ЦСКА.

Ключови думи: ФК Балкан 1929