Балкан 1929 завърши с равенство срещу лидера Струмска слава

13 Май 2017, 21:29
(1) (0)
Прочетена: 2302 8

Футболистите на Балкан 1929 удържаха лидера в групата Струмска слава Радомир в мач от 31 кръг на първенството. Ботевградчани завършиха срещата с равен резултат 1:1.

Въпреки че домакините от Радомир имаха териториално предимство, повечето голови положения бяха създадени пред тяхната врата. Цветелин Цаковски изпусна сам срещу вратаря през първата част. Когато двубоят отиваше към 0:0, 5 минути преди края на мача страничният съдия вдигна засада и изгони капитана на домакините. Тогава Балкан се активизира още повече. Първо Ивайло Златев стреля силно, но топката премина до гредата. В 91 мин. Здравко Атанасов вкара рядко срещан гол от центъра на терена. Домакините създадоха бъркотия в наказателното поле след изтеклото продължение и вкараха спорен гол в 98мин.

"Така Балкан затвърди доброто си представяне напоследък и показа, че традициите не са забравени и всеки отбор в тази група трябва да се бои от него", заяви след срещата играещият треньор и президент на клуба Иван Редовски.

В следващия кръг на 20 май (събота) Балкан ще бъде домакин на Свобода Пещера.