Балкан без проблеми срещу Берое

14 Март 2015, 19:47
(0) (0)
Прочетена: 1756 4

В 21 кръг от НБЛ Балкан посрещнаха у дома отбора на Берое Стара Загора. Гостите показаха добра игра в защита, но изпуснаха доста изстрели към коша. Домакините поведоха още в средата на първата четвърт, като до края на играта не позволиха обрати в резултата, а срещата завърши със 79:65.

Стартовата петица на домакините бе в състав Павел Маринов, Иван Лилов, Николай Маринов, Димитър Маринчешки и Николай Върбанов. Мачът започна оспорвано, като Берое организираха по-добра защита и трудно допускаха съперниците до коша. Реакцията на Балкан обаче не закъсня и те поведоха, като след 10 минути игра резултатът бе 22:15. Подемът на домакините продължи и във втората четвърт, където в 3-та минута достигнаха актив от 17 точки. Минута преди края отсъдени крачки на Николай Върбанов предизвикаха недоволството на феновете в залата, а кошът не бе зачетен. Балкан запазиха преднината си и се оттеглиха за почивка при резултат 48:31.
Във второто полувреме домакините съсредоточиха силите си върху защитата, като на 2 пъти Берое не успя да завърши атаката си в 24-те секунди. Отсъдено нарушение на Цветослав Острев отново възмути феновете, а след 2 бързи атаки старозагорци успяха да намалят разликата до 10 точки. Това обаче не продължи задълго, тъй като ботевградчани натрупаха солидна преднина и след края на третата част дадоха своята заявка за победа при резултат 70:49.
До обрати в последните 10 минути не се стигна. И двата отбора допуснаха по няколко грешки, но Балкан продължи да доминира в играта. Николай Маринов си заслужи аплодисментите, след като се хвърли за топката, за да я върне в игра. Очаквано, Балкан записаха 14-та си победа в редовния сезон.

Иван Лилов бе най-резултатен, като приключи мача със 17 точки. Мартин Маринов и Павел Маринов финишираха съответно с по 14 и 13 точки. С двуцифрен резултат са още Вукота Павич – 12 точки и Николай Върбанов – 11. Милан Милованович добави 4, Стаменкович – 3, Димитър Маринчешки и Цветослав Острев по 2 точки, а Радослав Кочев – 1.